fbpx

Referencie

“Prístup bol maximálne profesionálny a príjemný. Pracovník mi vysvetlil všetko ohľadom kalórií, stravovania, pohybu.”

“Je to vyborny sposob ako zistit stav vlastnej kondicie. Kvalifikovany personal. Prehladny vystup.”

Bolo to vtedy po prvýkrát niečo nové. Veľmi sa mi páčilo výklad údajov čo čo znamenajú a ako mám postupovať. Bolo to dávnejšie a vďaka tomu som začal presne podľa toho trenovať a dal aj prvý maraton.

Dnes už robím IRONMANy a mam x maratonov. Toto boli ale zaciatky co mi velmi pomohli 🙂

“Spiroergometria bola super, troška som sa bála, no pani ma upokojila, v pohodičke ma navigovala, vysvetľovala čo mám robiť, testovanie prebehlo úplne v pohode. Vyhodnotenie a interpretácia výsledkov tiež super, s trpezlivosťou mi pani všetko vysvetlila, všetko sme prešli, čomu som nerozumela bolo dovysvetlené. Je super, ze vo výsledkoch mám priamo tepové zóny a anaerobny prah.”

“Absolvoval som meranie v Žiline aj Novom meste nad Váhom. Obe pracoviská pracovali na vysokej úrovni. S personálom, vybavením a aj vysvetlením nameraných údajov som bol veľmi spokojný. Odporučil som aj známym”

“Nechal som sa otestovať na začiatku sezóny, vďaka čomu som si vedel presnejšie stanoviť tepové zóny a upraviť tréningy. Dostal som aj ďalšie podstatné info, takže ak v budúcnosti budem chcieť využiť SEM, určite prídem do Kompavy v NM.”

“Ako introvert som sa trochu bál ako to celé bude prebiehať a čo mám očakávať, no personál mi to celé uľahčil priateľským prístupom počas celého procesu. Na otázky k výsledkom som dostal odpoveď a pomohlo mi to viac porozumieť čo mám zlepšiť a na čo sa zamerať.”

“Odboručam každému začiatočníkovy ktorý sa chce zlepšiť. Presne stanovené srdcové zóny sú základ pri tréningoch ktoré majú rozvíjať určitú oblasť športovca. Kalkulačky dostupné na nete niekedy nemusia vôbec sedieť. Hlavne zóna 2. Chystám sa znovu absolvovať aby som videl progres a znovu zastavil zóny podľa aktuálnej kondícii.”

“Cenná skúsenosť v dobre vybavenom centre. Výsledky pekne podané, dá sa z nich vyčítať veľa cenných informácii. Pre profi športovcov a ľudí, ktorí to so športom myslia vážne, má táto služba určite význam a hodnotu. ”

“S pristupom aj interpretaciou vysledkov som bola nadmieru spokojna. Viem porovnat aj s inym centrom a to sa teda odbornostou nechytalo na Kompavu napriek pritomnosti lekarky.”

Spiroergometriu som absolvovala na stacionarnom bicykli, islo o moje prvu skusenost. Aj ked som len hobik a sportujem hlavne pre radost, tesi ma aj to, ze sa vykonnostne posuvam a rada si spestrujem vyjazdy v roznych intenzitach a posuvam svoje hranice. Vdaka vysetreniu dokazem lepsie trenovat podla watov, co sa odzrkadlilo aj vo vysledkoch. Len podla tepov sa mi intenzita tazsie nastavovala a progres bol velmi pomaly, bolo to trochu demotivujuce. Na kompletne vysetrenie som sa vsak prihlasila najme zo zvedavosti a zistit, kde som to svojim dlhorocnym amaterskym treningm dotiahla 🙂 , aku mam kapacitu pluc, aky mam pomer svalov vs tuku, aka je celkova moja kondicia a pod. Dozvedela som sa, v akom smere je co zlepsit, aky typ treningu moje telo lepsie zvlada a na akej strave lepsie funguje moje telo a pod.. Co sa tyka samotneho vysetrenia, to prebiehalo bez problemov, ziadne čakačky ako u štatnych doktorov :D, pani tam bola mila, jednotlive kroky vysetrenia vysvetlovala a zodpovedala, na co som sa opytala. Takze bez namietok.

“Milý pán od toho peklo stroja mi všetko vysvetlil, pozbudzoval ma až do konca mojich síl a potom mi objasnil môj stav. Aj sme si fajne pokecali a vymenili životné rady z pretekov.”

“Bol som spokojný s prístupom personálu, ktorý mi po absolvovaní testu vysvetlil jednoducho ako mám pokračovať aby sa dostavil lepší výsledok v trénovaní.”

Ako amatérsky športovec som sa zúčastnil takého profesionálneho merania prvý krát v živote. Dozvedel som sa o ňom vo videu portálu MTBIKER. Spravili sme si to ako výjazd / výlet s kamarátom a bol to pre mňa veľmi zaujímavý a príjemný zážitok. Cítil som sa ako profesionálny športovec, ktorému robia testy. Celé to prebehlo ukážkovo, bolo kopec srandy. Veľmi zaujímavé bolo pre mňa porovnať výsledky s kamarátom, či hobby profíkmi z MTBikeru. Report z merania som si uchoval a vraciam sa ku nemu, študujem si ako využívať namerané zóny, postupne objavujem čo znamenajú jednotlivé limity a výsledky. Personál bol veľmi príjemný a ústretový, zariadenia profesionálne. Zanechalo to u mňa veľmi dobrý dojem a chodil by som aj pravidelne ak by to nebolo až tak ďaleko z KE 🙂