fbpx

Referencie

Rastislav Baránek

DH/Enduro
Kellys Factory Team

Vo štvrtok o 13 poobede sme prišli na testovanie do Žiliny. V testovacom centre KOMPAVA som bol prvý krát a hneď od vstupu sa mi to veľmi páčilo.

Ako prvé nás čakalo meranie výšky, hmotnosti. % tuku a ostatných vecí, ktoré sa neskôr ukázali ako veľmi dôležité.

Po tomto meraní sme išli do miestnosti vedľa, kde už čakal stacionárny bicykel a všetky potrebné systémy. Vyfasoval som hrudný pás, masku na dýchanie, pár základných pokynov a išli sme nato. Nebola to moja prvá spiroergometria, takže som vedel, že koniec nebude veľmi príjemný. Dostal som zo seba maximum a po tom ako som chytil naspäť dych, som dal rýchlu sprchu a netrpezlivo som čakal na výsledky.

Veľmi sa mi páčilo množstvo informácii, ktoré som dostal. Popravde som sa dozvedel veci, ktoré ma ani nenapadli zisťovať. Dostal som rady ako trénovať, ako často, v akom čase, ako si dávať pozor na pretrénovanie, čo jesť a kedy jesť. Všetky tieto veci sú pre mňa ako športovca veľmi užitočné. Vo výsledkoch sme prebrali aj všetky hodnoty z telesnej stránky, pľúcnej kapacity a podobne.

Po vysvetlení výsledkov a zdravotného stavu sme dostali pár vzoriek výživových doplnkov na vyskúšanie čo si veľmi vážime.

Dohodli sme sa aj na ďalšom testovaní niekedy v období pred sezónou na porovnanie výsledkov a diagnostikovanie účinku zimnej prípravy na náš fyzický stav.

Som veľmi vďačný za takúto možnosť a budem sa snažiť zo získaných informácii nastaviť môj tréning najlepšie ako viem, aby som budúci rok dosahoval ešte lepšie výsledky.

Ďakujem!

Rasťo Baránek

Boris Janata

Kros triatlon

Kompletná diagnostika – Spiroergometria pred začiatkom sezóny, ktorú som absolvoval po prvý krát a určite nie naposledy. Veľká vďaka chalanom Juraj Török a Tomáš Jurkovič z Kompava Centrum Metflex za ich prístup a najmä rady na ďalšie napredovanie a posúvanie svojich tréningových možností. Je vidieť, že sú to naozaj profíci v tom čo robia.

V rozhovore s Tomášom pri hodnotení výsledkov som mu povedal, že ku koncu to už bola makačka, čo mi len potvrdil, že je to ako keby som išiel nekonečný kopec a tak som sa aj cítil. Informácie mi boli podané zrozumiteľne a profesionálne, poradili mi, ako ďalej pokračovať a zlepšovať sa, čo si veľmi cením. Bola to veľmi užitočná skúsenosť, v príjemnom a priateľskom prostredí, ktorá mi pomôže v dosahovaní mojich cieľov. Určite ju odporúčam vyskúšať každému, kto sa venuje akémukoľvek športu, a chce sa tak, ako ja neustále posúvať ďalej a vydať zo seba maximum a v tom mu práve pomôže tím Kompava Centrum Metflex.

Štefan Karak

Vytrvalostny beh

Už niekoľko rokov ma firma Kompava podporuje svojimi vynikajúcimi výrobkami, no až nedávno som sa dozvedel, že existuje diagnostické stredisko Metflex. Absolvoval som v ňom komplexné diagnostické vyšetrenie. Konečne som sa po ôsmych rokoch opäť dozvedel, ako na tom som. Ako sa za ten čas zmenili moje tepové hodnoty a tréningové pásma.Môžem tak presnejšie naplánovať svoje tréningy. Verte mi, v mojich 65. rokoch je to podstatná vec. Bol som milo prekvapený účelným vybavením, príjemným prostredím a profesionálnym prístupom pracovníkov. Návštevu odporúčam každému športovcovi.

Lukáš Gálik

Triatlon

KOMPAVA CENTRUM METFLEX – pre profi i “hobáčov”

Na tréningoch ste už asi všetci zvyknutí, že čo sa týka doplnkov výživy, mám v tejto oblasti úplne jasno. Tak ako sebe, tak aj vám odporúčam vždy doplnky od Kompavy. A som rád, že práve v našej Žiline máme také perfektné diagnostické centrum, akým je práve METFLEX.

Hneď v minulom roku, keď centrum otvorili, nás Tomáš Jurkovič pozval, nech prídeme otestovať naše schopnosti a výkon. Vôbec som netušil, do čoho idem. Síce som si pri všetkých tých hadičkách a maskách pripadal ako pokusný králik, no a tento rok som si to zopakoval opäť, keďže sezóna už netrpezlivo klope na dvere a už by sa patrilo poriadne začať makať 🙂 NIKDY som nedostal pre zlepšenie svojich výsledkov lepšiu odpoveď, než akú som dostal práve pod dohľadom týchto športových frajerov a trénerov 🙂 Okrem respiračných ukazovateľov, ako sú spotreba kyslíka O2 a výdaj kysličníka uhličitého CO2, som sa dozvedel. v akom stave mám celý organizmus a v akých tepových hodnotách sa mám pri daných tréningoch nachádzať. Aj Tomino aj Juri sú naozaj profíci, ktorí vám hneď pri výsledkoch povedia, kde a ako máte pridať a ako by sa mal váš tréning uberať. Pre mňa ako milovníka športu a aj kondičného trénera sú údaje zo spiroergometrie vynikajúci prostriedok, ako si môžem každý rok otestovať svoj pokrok v tréningu ( aj keď tento rok to nebolo nič extra z mojej strany 😀 – no ale aspoň viem, kde musím zabrať ). Naozaj Vám všetkým, či už ste športovci, alebo hobíci, musím jednoznačne toto centrum odporučiť. Nemôžete nič stratiť, len a len získate. 🙂
METFLEX – robíte naozaj super prácu a držím vám palce.

Zuzana Dudášová

Kros triatlon, horský bicykel

S diagnostikou v centre Metflex som bola veľmi spokojná. Príjemné prostredie, príjemní ľudia,  rýchle a efektívne zhodnotenie mojej trénovanosti, určenie tréningových zón, zistila som kde mám slabšie miesta + poradenstvo ohľadom výživy. Oplatilo sa, určite prídem znova.

Ivana Szaboová

Triatlon, beh

Ako človek ktorý rad športuje a posúva svoje hranice síce rekrečne ale aktívne, som si trennigove plány vytvárala sama a trénovala na základe intuiicie, až kým som sa nedostala do štádia kedy som pocitovala stagnáciu vo svojich výkonoch. Od známych som sa dozvedela o novootvrenom športovom centre kde som absolvovala spiroergometriu. Na základe jej vyhodnoteniu môžem teraz trénovat efektívne, čo už teraz môžem vidieť aj na svojich výsledkoch. Vďaka prijemnému prostrediu a skvelému pristup Tomáša a Veroniky som sa v Kompava Metflex centre cítila výborne a rada by som ho odporučila každému komu záleži na svojom zdravií a športových výkonoch.

Vlado Zlatoš

odborník na optimálnu výživu a funkčnú kondíciu

V rámci svojich metabolických experimentov mám už mnoho spiroergometrických testov za sebou. Teším sa, že práve vo vašom centre sa preferuje odkonzultovaný metodický postup, ktorý zaručuje vysokú presnosť nameraných dát. Vaše pracovisko sa dá preto považovať za referenčné, kde sa s vysokou presnosťou určuje nie len fyzická, ale aj metabolická kondícia. Som plný očakávania, pretože aj vďaka vášmu centru môžeme plnohodnotne realizovať náš metabolický výskum, z ktorého nadobudnuté poznatky využijeme v praxi všetci spoločne. Ďakujem, že s nami spolupracujete a odvádzate takúto super prácu. V súčinnosti s aplikáciou MET/FLEX je vaše centrum zatiaľ jedinečné v celom ČeskoSlovensku.

Vašek Bobáň

Beh

Spiroergometrické vyšetrenie v Kompava centrum METFLEX v Žiline mi otvorilo oči vo viacerých zreteľoch: nielenže poznám exaktné „vysvedčenie“ o stave svojho tela, ale viem prispôsobiť vlastný bežecký tréning tak, aby som mohol vo výkonoch napredovať vďaka určeným tréningovým pásmam. Už presne ovládam, ako môj organizmus pracuje pri záťaži a kedy u mňa dochádza k pretrénovanosti. Boli mi odkryté aj stránky, na ktoré by som sa mal v budúcnosti zamerať a popracovať na nich. Profesionálny prístup a zodpovedané všetky moje zvedavé otázky = vrelo odporúčam.

Daniel Kravianský

Triatlon

Skvelý prístup ozajstných odborníkov mi v Metflexe umožnili zistiť ako som na tom kondične a metabolicky. Pre môj budúci tréning a ciele, ktoré chcem dosiahnuť sú tieto poznatky veľmi podstatné a na ich základe si môžem zostaviť celý tréningový plán. Rozhodne odporúčam prísť sa otestovať a spoznať lepšie samého seba.

Pavol Sivák

horská cyklistika

Vďaka komplexnej športovej diagnostike v centre METFLEX som sa dozvedel všetky dôležité informácie, na základe ktorých budem môcť trénovať efektívnejšie s dosiahnutím lepších výsledkov. V centre je navyše aj kamenná predajňa výrobkov Kompava, takže sa tu dá využiť aj odborná konzultácia ohľadom doplnkov výživy.

Róbert Oslanec

cyklistika, beh

Vážim si hlavne individuálny prístup a úplne komplexný rozbor dát pohybových aktivít, nielen skvelými odborníkmi, ale zároveň aktívnymi športovcami. Konečne som zistil, kde mám medzery a som rád, že vďaka meraniu ich dokážem eliminovať. Príjemne prekvapila profesionalita, dobrá atmosféra a príjemné prostredie. Vrelo odporúčam.

Pavol Košťan

triatlon

Ďakujem priateľom z centra Kompava-Metflex za ich profesionálny prístup. Získal som údaje a rady, ktoré môžem naplno využiť nielen v tréningu. Niektoré z nich ma veľmi príjemne prekvapili a potešili. Iné mi zas zabránia robiť chyby, ktoré som pri tréningu doteraz robil.

Martin Hikaník

bežky, zimný triatlon

Ďakujem za komplexnú diagnostiku centru METFLEX, kde mi poskytli všetky doležité informácie, ktoré som potreboval vedieť pre moje efektívne trénovanie. Ako veľké plus považujem určenie metabolickej efektivity, vďaka ktorej viem že moje stravovanie je na správnej ceste k dosiahnutiu osobných cieľov.

Ján Eľko

beh

Centrum Metflex-Kompava, som navštívil na základe odporučenia môjho kamaráta, výkonného bežca Petra Portašíka z Myjavy. Na mojich výkonoch ale najmä na tepovej frekvencii som spozoroval, že napriek tréningu sa moje výkony moc nezlepšujú a zhoršuje sa tepová frekvencia. Ten mi odporučil  zmeranie napr. aeróbneho a anaeróbneho prahu a z toho plynúcej informácie o behaní na určitú tepovú frekvenciu resp. rýchlosť. To by malo spolu s doporučeným stravovaním a tréningovým plánom zabezpečiť zvýšenie výkonu bez poškodenia zdravia. Ďakujem za priateľský a odborný prístup.