Žilinský triatlon 2020 aj s našou účasťou

Dňa 22. augusta 2020 sa na Vodnom diele v Žiline konal 22. ročník Žilinského triatlonu. Už tradičné športové podujatie organizované na obľúbenom rekreačnom mieste Žilinčanov, každoročne priláka do Žiliny stovky priaznivcov triatlonu. Aj tento rok sa podarilo splniť všetky očakávania – na štart sa postavilo viac ako 350 pretekárov zo 6-tich krajín, slnečné počasie prilákalo veľa zvedavcov a všetko sa vydarilo na jednotku.

Pre súťažiacich boli pripravené trate od začiatočníkov

OPEN triatlon pre všetkých (0,2 km plávanie – 7 km bicykel – 1 km beh),

ŠPRINT triatlon (0,75 km plávanie – 20 km bicykel – 5 km beh),

až po profesionálnych pretekárov

KRÁTKY triatlon (1,5 km plávanie – 40 km bicykel – 10 km beh).

Kategória krátky triatlon sa navyše organizovala v rámci Majstrovstiev Slovenska v krátkom triatlone a podľa predpokladov organizátorov aj s účasťou našej slovenskej špičky – Romany Gajdošovej a Richarda Vargu. Obaja potvrdili svoje kvality a v silnej medzinárodnej konkurencii preteky vyhrali. Možno aj tieto známe mená pritiahli na Žilinský triatlon množstvo športových nadšencov, divákov a fanúšikov. Pre všetkých boli okrem náročných pretekov pripravené aj priestory s výborným občerstvením a rôzne predajné stánky, kde si mohli diváci aj športovci nakúpiť rôzne potrebné doplnky.

Podporili sme Žilinský triatlon

Výživové doplnky ste mohli nájsť aj v našom zelenom stánku, pretože Kompava a Centrum Metflex už tradične podporilo a aj naďalej bude podporovať toto jedinečné športové podujatie. Počas celého dňa bola nachystaná pre športovcov a aktívnych ľudí 15% zľava na všetky produkty Kompava a zaujímavá súťaž o diagnostiky zadarmo v našom centre Metflex.

V ponuke nechýbal aj doplnkový sortiment, ako napr. tričká, ponožky, fľaše, šejkre či tejpy. Počas celého dňa sa nám v stánku najviac predával obľúbený nápoj s pump efektom (ArgiNO Drink) nielen pre triatlonistov, komplexná kĺbová výživa (Gelo-3 Complex) a energetické vzpruhy v podobe gélu (K4 Power gel) a energetických tyčiniek (3Energy Bar). A samozrejme, keďže sme mali krásny letný deň, najviac sa žiadalo dopĺňať pitný režim – odporúčali sme náš tradičný hypotonický nápoj (HypoFit), rehydratačný energetický nápoj (EnergoFit) a proti kŕčom vitamínovo-minerálny nápoj (AcidoFit). Medzi naše ďalšie okoloidúcimi vyhľadávané produkty patrili spaľovač tukov (Thermofit), esenciálna aminokyselina na podporu imunity (L-lyzín) a 100% rastlinný proteín (Vegan Protein), ktorý si z nášho zeleného stánku s úsmevom odniesol aj triatlonový reprezentant Slovenska Richard Varga. 

Tento ročník aj s účasťou slovenskej triatlonovej špičky 

V našom stánku sa zastavil aj primátor mesta Žilina Peter Fiabáne, pre ktorého je Žilinský triatlon srdcová záležitosť, lebo ho dlhé roky organizoval a nevynechal ani tento rok. Sám je aktívny triatlonista, dokonca má za sebou aj niekoľko Ironmanov. Navyše má vo veľkej obľube naše výrobky – odniesol si od nás plnú veľkú tašku.

A čo povedal na priebeh celých pretekov riaditeľ pretekov, majster sveta v triatlone a náš kolega Tomáš Jurkovič?

“Je mi veľkým potešením, že sme mohli aj napriek epidémii, ktorá nás postihla, zorganizovať už 22. ročník Žilinského triatlonu, ktorý tradične patrí medzi najkvalitnejšie a najkrajšie triatlonové podujatie na Slovensku. Mrzí ma, že kvôli bezpečnosti sme museli zrušiť Európsky pohár Juniorov, ktorého sa minulý rok zúčastnila stovka pretekárov z celej Európy. O to viac ma ale teší, že k nám zavítala naša domáca a zároveň svetová špička Richard Varga a Romana Gajdošová, triatlonisti, ktorí sa snažia kvalifikovať na Olympiádu v Tokiu.”

Na záver ešte pár zaujímavostí:

  • najstarší pretekár sa narodil v roku 1957,
  • najstaršia pretekárka sa narodila v roku 1966,
  • najmladší pretekári mali len 9 rokov,
  • a asi z najväčšej diaľky pricestoval pretekár reprezentujúci Brazíliu.

Ďalší krásny dôkaz, že šport spája a je určený naozaj pre všetkých 🙂 Už teraz sa tešíme na neopakovateľnú atmosféru Žilinského triatlonu, ktorá nás bude čakať opäť o rok…