Ako schudnúť do plaviek? Vieme ako nato

Ako schudnúť do plaviek?

Leto je pre mnohých z nás obdobie, ktoré má väčšina z nás vďaka slnku, dovolenkám a oddychu najradšej. A vieme, ako to už v živote chodí… Niekoľko týždňov predtým, ako zhodíme zo seba svetre a jarné bundy nás začínajú prepadať myšlienky „potrebujem schudnúť“ alebo „chcem si do leta vyformovať postavu“. Dobrá správa je, že ak začnete teraz, ešte stále to stíhate.

Ruku na srdce, všetci sa akosi prirodzene spoliehame na to, že teplé zimné oblečenie zakryje aj to, čo sme počas jesene či zimy „nazbierali“ zlou životosprávou, nedostatkom pohybu a občasným prejedaním sa. Ak sme udreli na strunu a aj vy patríte medzi tých, ktorí si chcú do leta vyformovať postavu, alebo chcete cielene schudnúť, skúste na začiatok zistiť pravdu o sebe. Ako ste na tom kondične a fyzicky. Ako funguje vaše telo, pri akej záťaži máte športovať tak, aby to bolo pre vás najefektívnejšie. Odpovede na tieto aj iné otázky vám dáme v našom diagnostickom centre Meflex Žilina.  Takáto diagnostika vám určite pomôže lepšie spoznať samého seba a zistíte, kedy a ako športovať a aký by mal byť váš jedálniček.

Popracujte na svojej životospráve

Asi nepovieme nič nové, ak opäť upriamime pozornosť v prvom rade na fakt, že práve životospráva je pre vyformovanie vašej postavy či chudnutie kľúčová. Zaraďte do svojho jedálnička viac bielkovín, minimalizujte sacharidy a predovšetkým sa snažte jesť pravidelne. Vaša strava by mala byť pestrá a vyvážená. Nenechajte telo hladovať a ani sa neprejedajte. Dnes, v dobe internetu si ľahko nájdete množstvo receptov na zdravý jedálniček. Napr. zaujímavé fitness recepty nájdete aj tu.

K správnej životospráve patrí aj aktívny pohyb. Zaraďte do svojho programu aspoň trikrát do týždňa beh, rýchlu chôdzu, návštevu plavárne. Prevetrajte bicykel alebo kolieskové korčule. Robte taký šport, ktorý vás bude baviť a pri takej záťaži, akú vám odporučí odborník z Kompava Metflexu na základe vašej diagnostiky. Konečne máte šancu vyťažiť zo športovej aktivity čo najviac a priblížiť sa k želanému cieľu.

ako schudnúť do plaviek, ako si vyformovať postavu, chcem schudnúť

Stavte na kvalitné doplnky výživy

Ak povieme doplnky výživy, športová výživa, mnohým z vás napadnú vyšportované telá z posilňovní alebo profesionálni športovci. Žiaľ, je to mylná predstava, pretože športová výživa a doplnky výživy vedia dnes účinne pomôcť aj pri chudnutí, vyformovaní postavy a sú častokrát zdravou alternatívou aj vtedy, keď vás prepadne „vlčí hlad“ a nemáte po ruke žiadne zdravé a vyvážené jedlo.

Napríklad proteínový kokteil v prášku Protein Premium Energy je unikátny v tom, že obsahuje jedinečné zložky, vďaka ktorým vaše telo dostane všetko to, čo potrebuje. Jednou z jeho hlavných zložiek je špeciálny škrob, tzv. „superstarch“, ktorý doslova rúca mýty o sacharidoch. Je to prvý sacharid, z ktorého sa nepriberá. Ako je to možné? Neatakuje inzulín a má nízky glykemický index. A je vhodný aj pre diabetikov. Navyše je bez obsahu laktózy. Účinok tohto delikátneho proteínu je dlhodobý. Zasýti vás až na niekoľko hodín, vďaka čomu máte dostatok energie, necítite sa unavení, hladní a navyše nijako nezaťažuje váš organizmus. Protein Premium Energy vám v kombinácii so správnou životosprávou a pohybom pomôže účinnejšie spaľovať tuky. Pomôže vám znížiť vašu hmotnosť a ak sa budete venovať aj silovým kondičným cvičeniam, pomôže vám do leta vyformovať vašu postavu.

Neviete, čo na raňajky? Zabudnite na keksíky a sušienky plné cukru…

Máte každé ráno naponáhlo? Poznáte to – vychystať sa do práce, zaviesť deti do školy, prísť na čas do roboty, znášať nervózneho šéfa na porade… Dajte si do šejkra s vodou dve odmerky Protein Premium Energy s príchuťou nugát alebo čokoláda. Vaše telo dostane okamžitý zdroj energie,  zasýti vás a mozog sa vám odvďačí zvýšenou koncentráciou. A čo je najúžasnejšie, nespôsobí žiadny atak na inzulín, ale práve naopak na tukové vankúše. A keď sa chcete ešte lepšie zasýtiť, pridať si môžete napríklad aj chia semienka. Ale to už necháme na vašej kreativite.